Skip to content

W gluchoniemocie wrodzonej odgrywaja role nastepujace czynniki: gruzlica, kila, przewlekle i ostre choroby matki w okresie ciazy.

2 lata ago

198 words

W głuchoniemocie wrodzonej odgrywają rolę następujące czynniki: gruźlica, kiła, przewlekłe i ostre choroby matki w okresie ciąży. Kur czyli różyczka (rubeola) jest jedną z takich chorób. Głuchoniemota wrodzona jest następstwem schorzenia błędnika lub też zapalenia opon mózgowych i mózgu (rneningoencephalitis) przebytych w łonie matki. Głuchota, z którą przyszło dziecko na świąt jest powodem niemoty. Objawy głuchoniemoty wrodzonej występują w pierwszych miesiącach życia dziecka. Kiła wrodzona późna objawia się dopiero między czwartym a trzydziestym rokiem życia. W tym też okresie pojawia się głuchota w zespole z innymi objawami znanymi pod nazwą zespołu Hudchinsona. W wyżej wymienionych stanach chorobowych ucho środkowe najczęściej nie wykazuje zmian chorobowych. Czasami jednakże pojawia się obustronne przewlekłe zapalenie ucha środkowego, przebiegające nie rzadko bez ropienia. Jeśli ropienie występuje – jest bardzo skąpe. Zapalenia te prowadzą do zbliznowacenia między poszczególnymi kosteczkami słuchowymi i do ich unieruchomienia. Głównym jednak siedliskiem zmian chorobowych w kile wrodzonej późnej jest bez wątpienia aparat nerwowy ucha wewnętrznego. 2. [więcej w: zatoxin ulotka, gabinety stomatologiczne, omocznia ]

0 thoughts on “W gluchoniemocie wrodzonej odgrywaja role nastepujace czynniki: gruzlica, kila, przewlekle i ostre choroby matki w okresie ciazy.”

Powiązane tematy z artykułem: gabinety stomatologiczne omocznia zatoxin ulotka