Skip to content

Uzależnienie od nikotyny u młodych ludzi

2 lata ago

940 words

Dr Kessler (wydanie z 20 lipca) prawidłowo identyfikuje oczywisty problem zwiększania uzależnienia od nikotyny wśród nastolatków, ale nie rozpoznaje socjopolitycznego stanu, który spowodował tę okoliczność, a także pomija szansę na promowanie środków, które mogą wpłynąć na prawdziwe rozwiązanie.
Proponuje przekonać młodzież o zagrożeniach związanych z nadużywaniem nikotyny, ale niewiele mówi o przekonaniu ustawodawców, że powinni wprowadzić bardziej rygorystyczne, egzekwowalne przepisy regulujące wprowadzanie do obrotu i sprzedaż wyrobów tytoniowych. Podejrzewam, że dr Kessler rozumie, że przemysł tytoniowy ma znaczący blok wyborczy w Kongresie i akceptuje bezcelowość wprowadzania zmian w ten sposób.
Trzymanie dzieci z dala od papierosów, jak sugeruje dr Kessler, jest postawą bierności. Takie podejście stanowi uproszczone i nieskuteczne leczenie choroby społecznej, która wymaga agresywnej interwencji, rozwiązania tak nierealistycznego, jak próba wyeliminowania syndromu maltretowanych dzieci, po prostu przez przekonanie dzieci, aby unikały napastliwych dorosłych. Odpowiedzialność za wybór nikotyny, zabójczego produktu, nie może być pozostawiona nastolatkowi. Ostateczna interwencja rządu jest jedynym realistycznym środkiem do kontrolowania tej epidemii.
Niestety, nie ma moralnego nakazu ze strony tych, którzy mogliby rozwiązać ten krajowy problem zdrowotny. Najważniejsze jest ekonomia. Autor twierdzi, że usunięcie papierosów z rynku doprowadzi do poważnych negatywnych skutków dla osób uzależnionych . Nie jest to przekonujący argument uzasadniający dalszą produkcję i dystrybucję produktów uznanych za rakotwórcze. Prawdziwym powodem, dla którego sprzedaż tytoniu będzie kontynuowana, jest to, że przemysł tytoniowy jest multililiardowym konglomeratem, który wspiera gospodarki wielu państw, generuje znaczne dochody podatkowe dla kraju i podtrzymuje życie polityczne wielu wpływowych członków Kongresu. Nawet prezydent Clinton, ostatnio 26 lipca 1995 r., Rozważał zmianę swojego poparcia dla wniosku przez FDA (Food and Drug Administration), aby zmienić nikotynę jako lek w zamian za ustępstwa ze strony przemysłu tytoniowego związane z ich praktykami marketingowymi2. Czy to nie jest najwyższy poziom. Obiektywnie nikotyna jest substancją uzależniającą i uzależniającą. Jednak ci w naszym rządzie, którzy pozornie działają w najlepszym interesie ludzi i są jedyną siłą zdolną do ograniczenia dystrybucji tej trucizny, nie mają ani motywacji, ani siły charakteru. przeciwstawiać się wielkiemu biznesowi, niezależnie od długofalowych konsekwencji.
Jako rzecznik dziecięcy placówka medyczna nie może zawierać umów. Chociaż zgadzam się z podstawową intencją dr Kesslera, muszę zaproponować bardziej radykalne stanowisko. Papierosy zabijają ludzi. Przy stosowaniu zgodnie z przeznaczeniem nikotyna powoduje uzależnienie i ostatecznie prowadzi do chorób i śmierci.4 Przepisy kompensacyjne nie przyniosą efektu. Prawdziwy postęp nastąpi tylko wtedy, gdy wprowadzimy przepisy prawne, które traktują marketing wyrobów tytoniowych dla młodych ludzi jako przestępstwo krzywdzenia dzieci.
Robert F. Perry, MD
PeeDee Clinic, Wilmington, NC 28403
4 Referencje1 Kessler DA. Uzależnienie od nikotyny u młodych ludzi. N Engl J Med 1995; 333: 186-189
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. CNN / Nagłówek Wiadomości. 26 lipca 1995 r.
Google Scholar
3. Slade J, Bero LA, Hanauer P., Barnes DE, Glantz SA. Nikotyna i uzależnienia: dokumenty Brown i Williamson. JAMA 1995; 274: 225-233
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
4. Cotran RS, Robbins SL, Kumar V, wyd. Patologiczna patologia choroby. 4 ed. Filadelfia: WB Saunders, 1989.
Google Scholar
Dr Kessler może być podekscytowany faktem, że nie jest pierwszym urzędnikiem rządowym, który musi poradzić sobie z uzależnieniem tytoniu i jego następstwami zdrowotnymi. King James I z Anglii, w swoim A Counterblast to Tobacco, stwierdzono na początku 1600:
Wielu w tym królestwie tak nieustannie używało tego niesmacznego dymu, ponieważ teraz nie są w stanie tego wszystkiego znieść, nie więcej niż długi pijak może być długo trzeźwy. . . .
. . . [I] nie jest to zarówno wielka próżność, jak i nieczystość, która przy stole. . . mężczyźni powinni. . . usiądź. . . robienie brudnego dymu i smród tego. . . kiedy bardzo często mężczyźni, którzy brzydzą się tym, są na swoim miejscu.
Z pewnością dym staje się kuchnia o wiele lepsza niż komora jadalna, a mimo to tworzy kuchnię również często w wewnętrznych częściach ludzi, zabrudzając i infekując je nieczystym i tłustym rodzajem sadzy, jak to zostało znalezione u niektórych wielkich palaczy tytoniu, po ich śmierci zostały otwarte. . . .
. . . Jest to zwyczaj obrzydliwy dla oka, nienawistny dla nosa, szkodliwy dla mózgu, niebezpieczny dla płuc i w czarnym, cuchnącym oparach, najbliżej przypominający straszny Stygijski dym z dołu, który jest bez dna.
Clifford B. Saper, MD, Ph.D.
Beth Israel Hospital, Boston, MA 02215
Odniesienie1. Cheyney EP. Odczyty w historii Anglii zaczerpnięte z oryginalnych źródeł. Boston: Ginn, 1935: 420-1.
Google Scholar
Odpowiedź
Dr Kessler odpowiada:
Do redakcji: Zgadzam się z doktorem Perry, że uzależnienie od nikotyny wśród młodych ludzi jest bardzo poważnym problemem wymagającym znaczących środków w zakresie zdrowia publicznego, które wykraczają poza zwykłe trzymanie dzieci z dala od papierosów . Ponieważ większość dorosłych zaczyna palić jako nastolatki, zapobieganie paleniu przez dzieci jest najlepszą polityką publiczną. W dniu 10 sierpnia 1995 r. FDA zaproponowała szereg ograniczeń w dostępie do wyrobów tytoniowych przez młodych ludzi, a także kilka środków wpływających na reklamę, marketing i promocję wyrobów tytoniowych, które mogą z czasem obniżyć olbrzymią atrakcyjność i urok tych produktów. dla młodych ludzi. Wszelkie regulacje, po ostatecznym, będą miały moc prawną.
Jak wyjaśnia dr Saper z jego cytatem z Króla Jakuba I, używanie tytoniu było poważnym problemem dla wielu pokoleń. Uważam, że realistyczna, rozsądna i znacząca polityka może uniemożliwić przyszłym pokoleniom uzależnienie od papierosów i produktów tytoniowych bezdymnych.
David A. Kessler, MD
Food and Drug Administration, Rockville, MD 20857
Powołanie się na artykuł (1)
[hasła pokrewne: capivit hydrocontrol, gimnazjum głuszyca dziennik elektroniczny, metyloksantyny ]

0 thoughts on “Uzależnienie od nikotyny u młodych ludzi”

Powiązane tematy z artykułem: capivit hydrocontrol gimnazjum głuszyca dziennik elektroniczny metyloksantyny