Globalna dostawa pracowników służby zdrowia ad 5

Chociaż nacisk na choroby, technologię, systemy usług i finansowanie będzie z konieczności różny w różnych krajach i regionach, wszystkie lokalne kompetencje muszą korzystać ze wspólnej puli wiedzy globalnej, a wszystkie profesjonalne kształcenie musi rozwijać się od kontinuum z podstawowej edukacji naukowej do aplikacji wiedzy w akademickich systemach opieki zdrowotnej, które łączą systemy edukacyjne i zdrowotne. Zmiana ról
Rysunek 3. Rysunek 3. Zdrowie pracowników w pięciu krajach, według rodzaju pracownika służby zdrowia, 2011. Dane z roku 2011 nie były dostępne dla niektórych krajów; w takich przypadkach pokazywane są najnowsze dostępne dane. Dane pochodzą z WHO Global Healthforce Statistics, 9 z następującymi wyjątkami: liczba pracowników służby zdrowia w Etiopii, która obejmuje liczbę pracowników programu rozszerzenia zdrowia i ich przełożonych, pochodzi z Belat Gry28; liczba pracowników służby zdrowia w Bangladeszu pochodzi z Standing et al.29 i Reichenberg i wsp. 30; liczba paraprofesjonałów w Stanach Zjednoczonych, która obejmuje praktykujących pielęgniarki i asystentów lekarzy, pochodzi z Fundacji Rodziny Henry ego J. Kaiser a 31, 32; a liczba osób paraprofesjonalnych w Kanadzie, w tym położnych, pielęgniarek i pracowników socjalnych, pochodzi z Kanadyjskiego Instytutu Informacji o Zdrowiu.33 Ponieważ bezwzględna liczba pracowników na 1000 ludności w niektórych przypadkach była mniejsza niż 1, co dało wynik ujemny. wartości po przekonwertowaniu do skali logarytmicznej, został dodany do każdej wartości przed konwersją.
Nowe role już rozwijają się w różnych kadrach pracowników służby zdrowia. Granica odpowiedzialności i autorytetu różnych zawodów nie jest ustalona. Nowe technologie i praktyki umożliwią niektórym pracownikom służby zdrowia – technikom obrazowania, endoskopistom pielęgniarskim, asystentom lekarza itp. – podjęcie pracy poprzednio wykonywanej przez osoby o wyższych kwalifikacjach. Wiele innowacji w takich rolach ma miejsce w krajach o niskim i średnim dochodzie, w których niedobór zasobów spowodował rozwój niektórych niezwykłych innowacji24. W Mozambiku, técnicos do Cirurgia – głównie pielęgniarki z dodatkowym szkoleniem – wykonują prawie wszystkie cesarskie cięcia , z wynikami, które są tak dobre, jak te obserwowane, gdy procedura jest wykonywana przez lekarzy, i przy znacznie niższych kosztach, 25 i pakistańscy Lady Health Workers wykazali zdolność wpływania na promocję zdrowia i leczenie w wioskach26. , takie jak te w Bangladeszu, przyczyniają się do lepszego przetrwania dzieci w wielu krajach27. Na rysunku 3 przedstawiono liczbę takich paraprofesjonałów, pracowników służby zdrowia w społeczności oraz pracowników służby zdrowia przeszkolonych zgodnie z lokalnymi standardami w porównaniu z liczbą lekarzy i pielęgniarek w różne kraje. W niektórych krajach o niskim dochodzie te pierwsze mogą być liczniejsze niż te drugie. Niektóre z lekcji na temat pracowników służby zdrowia, które zostały wyciągnięte z biedniejszych krajów, są obecnie stosowane w bogatszych krajach (patrz na przykład starania o włączenie pracowników służby zdrowia do nowojorskiego systemu opieki zdrowotnej34).
Praca w zespole
Praca zespołowa będzie niezbędna do skutecznego zarządzania systemami opieki zdrowotnej
[hasła pokrewne: usg bielany, fizjoterapia po niemiecku, lekarze medycyny pracy ]

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia po niemiecku lekarze medycyny pracy usg bielany