Zidentyfikowali mutację w TECR, która była homozygotyczna u wszystkich chorych dzieci. Niedawno Najmabadi i wsp. 100 zbadali autosomalną recesywną niepełnosprawność intelektualną w 136 rodzinach pokrewnych. Ponieważ posiadali dane dotyczące połączeń dla rodzin, które zawęziły interesujące regiony genomowe, uchwyciły one podzbiór egzonów w obrębie regionów łączących dla każdej rodziny zamiast sekwencjonowania całego egzomu. Odkryli mutacje w 23 znanych genach niepełnosprawności intelektualnej w 26 rodzinach, zapewniając ostateczną diagnozę. W pozostałych rodzinach zidentyfikowali 50 nowych genów kandydujących, każdy z mutacją homozygotyczną w jednej rodzinie. Oczywiście, te geny kandydujące muszą być zatwierdzone w dodatkowych próbkach, ale badanie zapewnia ramy oceny recesywnych form niepełnosprawności intelektualnej. Wartość sekwencjonowania egzonu w identyfikacji nowych mutacji genetycznych została potwierdzona przez National Institutes of Health, który ogłosił w grudniu 2011 r., Że dostarczy 48 milionów dolarów w ciągu następnych 4 lat trzem centrom na sekwencjonowanie exomes i genomów osób. którzy mają rzadkie zaburzenia z przyczynami, które są wciąż nieznane (http://mendelian.org).
Użyj w diagnostyce klinicznej
Sekwencjonowanie nowej generacji zostało już przeniesione do klinicznych laboratoriów diagnostycznych. Kilka laboratoriów oferuje obecnie panele genowe, w których przechwytywany jest zestaw znanych genów choroby (a nie całego egzomu) i poddawany masowemu równoległemu sekwencjonowaniu. Takie podejście zapewnia jednoczesną ocenę wielu genów zamiast aktualnej analizy geny za genami , która jest często wymagana w klinice. Na przykład można teraz zamówić panel z niepełnosprawnością intelektualną połączony przez X, który zawiera 30, 60 lub 90 genów. Sekwencjonowanie Exome szybko wkracza na scenę kliniczną i jest obecnie oferowane przez co najmniej dwa laboratoria kliniczne kosztem około 10 000 USD za generowanie danych i interpretację wyników.
Chociaż egzaminy kliniczne najprawdopodobniej przyniosą odpowiedzi w niektórych przypadkach, ważne będzie, aby postępować ostrożnie, starannie dobierając pacjentów. Badania opisane powyżej i wymienione w Tabeli 2 przedstawiają historie sukcesu. W interpretacji danych exome pojawiają się jednak wyzwania, aw dotychczas opublikowanych badaniach nie wszystkie przypadki zostały rozwiązane. Każdy indywidualny exome ma około 20 000 wariantów sekwencji w porównaniu z ludzkim genomem referencyjnym, w tym około 5000 wariantów, które wpływają na sekwencję białek i mogą być uważane za potencjalnie szkodliwe. Warianty mogą być dalej filtrowane, aby wykluczyć te zgłoszone w bazach danych SNP lub w badaniach kontrolnych exem. Po zastosowaniu tych kryteriów, każda osoba zwykle przenosi od 100 do 200 heterozygotycznych odmian sekwencji prywatnych, które są potencjalnie szkodliwe, jak również kilka genów, które potencjalnie uszkadzają mutacje recesywne. Aby zinterpretować kliniczne znaczenie wielu wariantów zidentyfikowanych przez sekwencjonowanie egzomu, konieczna będzie uważna obserwacja osób i rodzin oraz badania u dodatkowych pacjentów.
Podsumowanie
Mikromacierze chromosomów i sekwencjonowanie nowej generacji zrewolucjonizowały odkrycie genów w zakresie niepełnosprawności intelektualnej, autyzmu i innych zaburzeń
[podobne: staw rzekomy kości udowej, fizjoterapia po niemiecku, przeciwwskazania do masażu ]

Powiązane tematy z artykułem: fizjoterapia po niemiecku przeciwwskazania do masażu staw rzekomy kości udowej